משלוח חינם ברכישה מעל 300₪ | מבצע לפסח - 20% הנחה עם קוד קופון :POP20
תליית תמונות בבית - איך לתלות תמונה

תליית תמונות בבית – איך לתלות תמונה ב10 דקות

במדריך זה אני אספק הנחיות מפורטות כיצד לתלות תמונה, אם זה תליית תמונות על קיר גבס עם או בלי מסמרים, תליית תמונה כבדה וגם איך להקפיד על תליית תמונה ישרה. המדריך נועד לצייד אותכם בידע ובביטחון הדרושים לביצוע משימה זו בעצמכם כדי לדאוג שתוכלו לעשות את זה בזמן הקצר ביותר.
התהליך כל כך פשוט שהוא לא יקח לכם יותר מ10 דקות אם תקראו ותקחו את כל הנקודות לצומת ליבכם!

יסודות של תליית תמונות

תליית תמונות עשויה להיראות כמו משימה פשוטה, אך היא דורשת ידע וטכניקות בסיסיות כדי להבטיח שיצירות האמנות שלכם מוצגות בצורה מאובטחת ויפה. אז בואו נצלול ליסודות של תליית תמונות ונהפוך את עצמנו לחובבי אמנות מיומנים.

לפני שתתחילו לדפוק מסמרים או לקדוח חורים, הקדישו את הזמן לאסוף את הכלים והחומרים הדרושים. תזדקק לסרט מדידה (מטר), עיפרון, פלס, פטיש, מסמרים או ווים, ואולי גם מקדחה ודיבלים לקירות גבס.

ראשית, בואו נבין את החשיבות של מיקום נכון. תביטו בפריסה והעיצוב הכוללים של החדר, וודאו פעם נוספת שיצירת האמנות משלימה את החלל, לאחר שאתם בטוחים שבחרתם את המקום הנכון אפשר לעבור לשלב הבא.

תשקלו את הגובה והמיקום שבו אתם רוצים לתלות את התמונה שלכם. באופן אידיאלי, מרכז הגרפיקה צריך להיות בגובה העיניים, בסביבות מטר וחצי מהרצפה. זה מבטיח שהיצירה נראית בקלות ויוצר אסתטיקה מאוזנת בחלל.

גודל התמונה צריך להיות בערך חצי עד 3/4 מגודל הרהיט או הקיר שבו תרצו לתלות אותו.
ז”א עם יש לכם ספה שהיא 2 מ’, גודל הציור צריך להיות בין 100 ס”מ (1 מ’) עד 150 ס”מ (1.5 מ’)
שמירה על פרופורציות נכונות של היצירה ידאג שהיא תוסיף הרמוניה לחלל ולא תיצור הרגשה שהתמונה משתלטת על החלל. הגודל לא חייב להיות תמונה אחת בודדת – אפשר לקחת 2 תמונות שיתפסו את אותו המקום- ז”א עם הספה באורך 2 מ’ – שתי תמונות  באורך 50 ס”מ עד 80 ס”מ ישבו מושלם באותה המידה.

איך לתלות תמונה ישר

כשמדובר בתליית תמונה בצורה ישרה, דיוק ותשומת לב לפרטים הם המפתח, בצע את השלבים הבאים כדי להבטיח תמונה מיושרת בצורה מושלמת על הקיר שלך. הכלים החשובים ביותר לתהליך הזה הם: פלס, עפרון, ומטר.

כדי לדאוג שהתמונה ישרה הכי חשוב למצוא את מרכז המסגרת ואיפה נמצא הוו או החוט שממנו התמונה תלויה.
מספר שיטות למציאת האמצע של התמונה:

באמצעות דבק סלוטייפ:

תדביקו סרט סלוטייפ על המסגרת בצורה כזאת שהוא תואם בדיוק את האורך ורוחב של המסגרת.
תקלפו מהמסגרת בזהירות והדביקו על הקיר את הסרטי סלוטייפ במקום הרצוי ותבדקו עם פלס שהדבקתם את הסרט בצורה ישרה וסדרו בהתאם, לאחר מכן סמנו את מרכז איפה שתצטרכו לקדוח חור על הסלוטייפ. ברגע שתיצרו את החור תוכלו להוריד את הדבק מהקיר.

באמצעות מדידה:

קודם כל תחליטו על גובה מהריצפה שבו תתלו את התמונה. כמו שצויין קודם הוא צריך להיות בגובה העיינים שלכם, לאחר שבחרתם גובה שבו שהתמונה תהיה, תמדדו את אורך הקיר בו תרצו לתלות את התמונה. תסמנו את האמצע בעזרת עיפרון עם נקודה עדינה בגובה התואם לאיפה שנמצא הוו במסגרת.

נקודה חשובה:

אל תשכחו לבדוק איך החוט שבגב התמונה נמתח או לחלופין איפה נמצא הוו ולקחת את זה בחשבון בבחירת הגובה של הוו\מסמר. כדי לוודא שהגובה נכון תמתחו את החוט כלפי מעלה (כמו שהוא יהיה כאשר התמונה תהיה תלויה) ותמדדו בעזרת מטר מה ההפרש בין המסגרת לאיפה שתצטרכו לשים את החור ככה שהתמונה תיהיה בדיוק במקום שאתם רוצים. את אותו תהליך תעשו עם וו, מהחור של הוו בו יהיה המסמר עד לגובה המסגרת.
קחו את זה בחשבון בזמן המדידה של הקיר והסימון הסופי לקידוח.

בסוף לאחר קידוח ותלייה, תלו את התמונה על הווים או המסמרים וצאו אחורה כדי להתפעל מהעבודה שלכם. אם יש צורך בהתאמות, יש ליישר בזהירות את התמונה על-ידי הרמה ומיקום מחדש בעדינות בעזרת פלס.

תליית תמונות בקיר גבס עם מסמר

לתליית תמונות על קירות גבס, תדרשו מסמר ודיבל. הדיבל הוא חיוני בתהליך ומשמש כתמיכה ומונע מהמסמר לפגוע בקיר גבס. בחירת הדיבל הנכון והמסמר באורך המתאים תבטיח שהתמונה תהיי תלויה בצורה יציבה.
ישנם מספר סוגים שונים של דיבלים, הסתכלו על הסוגים השונים ותבחרו דיבל שיתפס בגבס בצורה האידיאלית ושיבטיח את היציבות של המסמר. בנוסף לזה גם תבחרו מסמר שמספיק ארוך שיתפוס את האורך המלא של הדיבל אבל יבלוט מספיק מהקיר כדי שתוכלו לתלות את החוט\וו של התמונה.

התחילו בקדיחת חור שקטן מעט מגודל הדיבל באמצעות מקדחה או מברג, ולאחר מכן הכניסו את הדיבל והקישו עליו בעדינות עם פטיש עד שהוא ישר עם הקיר. לבסוף, הכניסו את המסמר לדיבל, והשאירו מספיק מקום עבור החוט או הוו בגב מסגרת התמונה.
אם התמונה ארוכה במיוחד יתכן ותצטרכו לקדוח שני חורים כדי שיהיה קל יותר לשמור על התמונה ישרה ויציבה.

תתלו את התמונה על המסמר ותיישרו אותה למקום, תקחו צעד אחורה ותסתכלו שהכל ישר ויציב.

איך לתלות תמונה על קיר גבס

תליית תמונות בקיר גבס ללא מסמר

תליית תמונה על קיר גבס ללא שימוש במסמרים עשויה להיראות מאתגרת, אך היא אכן אפשרית. אם אתם מהססים לעשות חורים בקירות שלכם, ישנן שיטות חלופיות זמינות.

אפשרות אחת היא להשתמש בווי דבק או ברצועות המיועדות במיוחד לתליית תמונות, היתרון בהן הוא שהן ניתנות להסרה בקלות מבלי להשאיר מאחור נזק על הקיר. ווים אלה מגיעים בגדלים שונים וביכולות משקל שונות, אז בחרו כאלה שיכולים לתמוך בתמונה שברצונכם לתלות.
תדאגו לקנות רצועות דבק או ווים אכותיים ולא זולים, ככה אתם תדעו שהתמונה לא תיפול ותשאר יציבה לאורך זמן וגם בסוף תהיה קלה להסרה – כאלו רצועות וווים לתליית תמונות אפשר לקנות במגוון חנויות בניין.

לאחר שבחרתם את הוו\רצועה המתאימים נקו את האזור של הקיר בו אתם מתכננים למקם את הווים כדי להבטיח הידבקות תקינה.
עקבו בקפידה אחר ההוראות המסופקות עם ווי ההדבקה. רוב הווים מחייבים אותכם להסיר את הכיסוי וללחוץ אותם בחוזקה על הקיר למשך מספר שניות כדי להפעיל את הדבק. ודאו שהווים ישרים ומרווחים באופן שווה.

לאחר שהווים מונחים במקומם, אפשרו לדבק להתרפא למשך הזמן המומלץ. זה ישתנה בהתאם למותג ולסוג של ווי ההדבקה שבהם אתם משתמשים, אז עיינו בהוראות.
לאחר שהדבק התייבש, כעת תוכל לתלות את התמונה שלכם על הווים. הניחו בעדינות את התמונה על הווים, וודאו שהיא מובטחת במקומה. צעדו אחורה כדי לוודא שהיא תלויה ישר.

איך לתלות תמונה כבדה

כשמדובר בתליית תמונות כבדות, חשוב לוודא שהן מותקנות היטב על הקיר כדי למנוע תאונות או נזק. משקל התמונה יקבע את סוג החומרה שאתם צריכים להשתמש בהם לתליה מאובטחת.

ראשית, העריכו את משקל התמונה וקבעו אם היא דורשת תמיכה נוספת. לתמונות כבדות במיוחד, מומלץ להשתמש בערכת תליית תמונה הכוללת תושבת מתכת ועוגני קיר. ערכות אלו תוכננו במיוחד להחזיק משקלים כבדים יותר ולספק יציבות נוספת.

לפני שמתחילים בתהליך התלייה, איתרו את עמודי הברזל שמאחורי קיר הגבס המספקים תמיכה נוספת – בהם נשתמש כדי לתליית תמונות. העמודי ברזל נמצאים בפינות הקיר ובמרווחים של מ’ כל אחד. העזרו במגנט כדי לאתר את העמודים הללו. סמנו את המיקום של העמוד בעיפרון.

לאחר מכן, יישרו את תושבת המתכת עם העמוד ברזל והשתמשו במקדחה כדי לחבר אותה לקיר. הקפידו להשתמש בברגים המתאימים למשקל התמונה. אם התמונה כבדה במיוחד, תשקלו להשתמש בברגים נוספים לאקסטרה תמיכה. חיוני לחלק את המשקל באופן שווה על פני מסמרים או עוגנים מרובים כדי למנוע עומס יתר על נקודה אחת.

לאחר שהתושבת מחוברת היטב לקיר, תלו בזהירות את התמונה על התושבת. ודאו שהכל ישר והתאימו לפי הצורך. במידת הצורך, השתמשו בפלס כדי לבדוק פעמיים את היישור.

טיפול לאחר ותחזוקה של תמונות תלויות

לאחר שתליתם את התמונה שלכם בהצלחה, חשוב לטפל בה כראוי כדי להבטיח את אורך החיים שלה ואת המשך המשיכה החזותית שלה. הנה כמה טיפים לטיפול לאחר ותחזוקה של תמונות תלויות.

ראשית, נקו אבק באופן קבוע ממסגרת התמונה ומפני השטח של התמונה עצמה. ניתן לעשות זאת באמצעות מטלית רכה ויבשה או אבק נוצות. על ידי הסרת אבק ופסולת, תשמור על התמונה נקייה ותוססת.

הימנעו מתליית תמונות באור שמש ישיר או באזורים עם לחות מופרזת. חשיפה ממושכת לאור השמש עלולה לגרום לדהייה ושינוי צבע, בעוד שרמות לחות גבוהות עלולות להוביל לצמיחת עובש. שקלו למקם את התמונה במיקום שבו היא מוגנת מפני גורמים אלה.

בדקו מעת לעת את יציבות הווים או המסמרים של התמונה. עם הזמן, הם עלולים להשתחרר או להפוך לא יציבים, במיוחד אם התמונה כבדה. אם אתם מבחינים בסימנים כלשהם של חוסר יציבות, הסרו בזהירות את התמונה מהקיר ומקמו מחדש את הווים או המסמרים לאחיזה בטוחה.

אם לתמונה יש זכוכית, נקו אותה באופן קבוע באמצעות חומר ניקוי זכוכית לא שוחק ומטלית מייקרופייבר. הימנע משימוש בכימיקלים קשים או חומרים שוחקים שעלולים לגרום נזק למשטח הזכוכית.

סרטון קצר באנגלית שמסביר את הנקודות שהעברתי:

 

 

תליית תמונות אינה מרתיעה כפי שהיא עשויה להיראות. עם הכלים והטכניקות הנכונות, תוכלו להציג את יצירות האמנות או התמונות המשפחתיות האהובות עליכם בבית או במשרד. זכרו תמיד לקחת את הזמן ולמדוד בזהירות כדי להשיג את התוצאות הטובות ביותר. תליית תמונה שמחה!

כנסו לתמונות בסגנון אבסטרקט כדי למצוא את התמונה המושלמת לסלון שלכם, מגוון תמונות מהממות בצבעים שונים שיתאימו לכל אחד. אם אתם אוהבים צבעים עדינים ונטרליים או צבעים עזים שימשכו את תשומת הלב של כולם אליהם – יש לנו משהו שיתאים לכל הסיגנונות עיצוב במגוון ענק של צבעים ונושאים.
תתרשמו מהמלאי הרחב שלנו של תמונות בסגנון מושפט

 

מוצרים מובילים

עגלת קניות
התחבר

אין לך חשבון עדיין?

התחילו להקליד כדי לראות מוצרים שאתם מחפשים.
החשבון שלי
0 פריטים סל קניות
חנות
דילוג לתוכן